İçeriğe geç

Crack Nasıl Yapılır? (%100 Başarılı Crack Yapma)

crack nasıl yapılır
Bizi Paylaşın

Crack lisansa sahip olan herhangi bir programı açmanız için gerekli bir yöntemdir. Crack nasıl yapılır sorusu ile ilgili daha fazla detayı merak ediyorsanız, okumaya devam edebilirsiniz. Yazımızın içerisinde, görsel anlatım ile birlikte, bu işlemi nasıl tamamlayabileceğinizi sizlere aktaracağız.

Peki, crack nasıl yapılır? Genel olarak crack işlemini gerçekleştirmeden önce, crack adı verilen dosyaya erişim sağlayıp, bu dosyanın içerisinde bulunan her şeyi kopyalamalısınız. Kopyalama işlemini gerçekleştirdikten sonra, programın veya oyunun bulunduğu dizine, bu dosyaları yapıştırmanız gerekmektedir.

2 Adımda Crack Nasıl Yapılır? (Görsel Anlatım)

Crack işlemini gerçekleştirmek adına, programın veya oyunun bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Programı veya oyunu bilgisayarınıza yükledikten sonra, bunları sorunsuz biçimde çalıştırmak istiyorsanız, crack yapma işlemini uygulamanız gerecektir.

Birazdan sizlere vereceğimiz adımları izleyerek, crack dosyası içerisinde yer alan verileri, program dizinine sorunsuz biçimde ekleyebilirsiniz. Bu dosyaları ekledikten sonra, oyun veya program sıkıntısız biçimde çalışacaktır.

Crack Yapma Adım 1

İlk olarak crackli olan program dosyalarına erişim sağlamanız gerekiyor. Bunu yapmak için “crack” adı verilen dosyaya çift tıklayın ve dosyanın içerisinde girin. Bir diğer yöntem ise programın üstüne geldikten sonra, farenizin sağ tuşuna tıklayıp, “aç” seçeneğine basmaktır.

crack yapma

Crack dosyası içerisine girdikten sonra, karşınıza işlemi gerçekleştireceğiniz tüm dosya tipleri çıkacaktır. Karşınıza çıkan dosyaların tamamını kopyalamanız gerekiyor. Kopyalama işlemini gerçekleştirmek için, farenizin sol tuşuna basılı tutarak dosyaları seçebilirsiniz.

Kopyalama işlemini gerçekleştirmenin bir diğer yolu ise klavye kısayolların kullanmaktır. Dosyanın içerisinde boş bir alana tıkladıktan sonra “ctrl + a” kombinasyonu ile dosya içerisinde bulunan tüm verileri seçebilirsiniz. Tüm verileri seçtikten sonra “ctrl + c” kombinasyonu ile verileri kopyalayabilirsiniz.

crack dosyası

Verileri kopyaladıktan sonra 2. adıma geçebilirsiniz.

Crack Yapma Adım 2

İkinci adımda ise oyunun veya programın kurulu olduğu ana klasöre girmeniz gerekmektedir. Oyunun veya programın nerede kurulu olduğunu bilmiyorsanız, masaüstünde yer alan kısayol simgesinin üzerine sağ tıklayıp, özellikler butonuna basınız.

crack yapma

Crack yapma işlemine devam etmek için, “Dosya Konumunu Aç” yazan yere tıklayınız.  

crack nasıl yapılır

Dosya konumunu açtıktan sonra, oyunun veya programın kurulu olduğu alana erişim sağlamış olursunuz. Bu alanda oyunun veya programın tüm dosyaları bulunmaktadır.

Giriş yaptığınız klasörün sağ veya alt tarafında bir boşluk bulup, farenizin sağ tuşuna basmanız ve ardından yapıştır demeniz gerekmektedir. Yapıştırma işlemi crack dosyası içerisinde bulunan verileri, ana dosyanın içerisindekiler ile değiştirecektir. Bu işlemi gerçekleştirmek için de klavye kısayollarını kullanmanız mümkün. Dosya içerisinde boş bir yere tıklayıp, “ctrl + v” kombinasyonunu kullanarak, yapıştırma işlemine geçebilirsiniz.

crack yapma

“Yapıştır” seçeneğine tıkladıktan veya kısayolları kullandıktan sonra, karşınıza onaylamanız gereken seçenekler çıkacaktır.

Karşınıza çıkan seçeneğin en üstünde yer alan “Hedefteki dosyaları değiştir” butonuna tıklayınız.

crack dosyası

Bu işlemi de sorunsuz biçimde gerçekleştirdikten sonra, crack yapma işlemini tamamlamış olursunuz. Crack yaptıktan sonra, programa veya oyuna sorunsuz biçimde girebilmeniz gerekmektedir. Halen programa veya oyuna giremiyorsanız, olası sorunları öğrenmek adına, okumaya devam edebilirsiniz.

Crack Yapma Sonrasında Oluşabilecek Olası Sorunlar ve Çözümleri

Crack yaptıktan sonra, programa veya oyuna halen erişim sağlayamıyorsanız, bu birkaç sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bu birkaç sorun; crack dosyalarınızın yanlış indirilmesinden, driverlarınız güncel olmamasından veya bilgisayarınızda bazı dosyaların eksik olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Crack yapma sonrasında sorun yaşıyorsanız, öncelikli olarak indirmiş olduğunuz crack’i yeniden indirin. Crack’i indirip, adımları tekrarladıktan sonra, halen programınız veya oyununuz çalışmıyorsa başka bir yerden indirmeniz gerekebilir.

Başka bir yerden indirmenize rağmen, oyun veya programa halen giriş yapamıyorsanız, sürücüleriniz güncel olmayabilir. Güncel olmayan sürücülerinizi, internette yer alan ve driver kontrolü yapan programlar aracılığı ile sorgulayabilirsiniz.

Driverlarınızda bir sorun yok ve hepsi güncelse, bilgisayarınız program veya oyunu açmak için bazı dosyalara ulaşamıyor olabilir. Bu sorunu ise 2 adımda çözebilirsiniz. İlk adım olarak, oyun veya programı tamamen silip, yeniden yüklemeniz gerekebilir. İkinci adımda ise Windows dosyaları içerisinde eksik dosya varsa bunu tespit etmeniz gerekebilir.

Eğer programı veya oyunu silip, ardından yeniden yüklerseniz, crack yapma işlemini yeniden tekrarlamanız gerekecektir.

Daha fazla içeriğe ulaşmak için, sitemizin ana sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir