İçeriğe geç

Discord Ses Değiştirme Programı 2022 [10 Program]

discord ses değiştirme
Bizi Paylaşın

Discord uygulamasını kullanırken, kendi sesinizden tamamen farklı seslere sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Discord ses değiştirme özel yazımızda yer alan programları incelemek. Program isimlerini ve programların nasıl kullanılacağını yazımızdan detaylı biçimde öğreneceksiniz.

Ses değiştirme programı Discord özel yazımız içerisinde, indirmesi ve kullanması ücretsiz olan ses değiştirme programlarına öncelik verdik. Sizlere vereceğimiz programların temel özelliklerinden yararlanırken, herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmeyecek

10 Adet Discord Ses Değiştirme Programı

Discord’da sesinizi değiştirirken kullanacağınız uygulamalar, kendi içerilerinde oldukça fazla varyasyon içermektedir. Seçeceğiniz ses türlerinin herhangi biri ile bütün sohbetlerde ön plana çıkabilirsiniz. Seçeceğiniz ses isterseniz ürkünç isterseniz de neşeli bile olabilir.

Discord ses değiştirme programı olarak kullanabileceğiniz, 10 harika program:

1.     Voicemod

Voicemod, ses değiştirme programları arasında global çaptaki en popüler programdır. Discord ses değiştirme yapmak için de en ideal programların başında yer alır. Voicemod kolay kullanıma sahip olduğu ve birbirinden farklı ses türlerini kullanıcıya ücretsiz biçimde sunduğu için, oldukça sık tercih edilmektedir.

Voicemod’u indirdikten sonra, kolay biçimde Discord’a entegre hale getirebilirsiniz. Discord’da ki sesinizin, Voicemod’da seçtiğiniz ses efekti ile aynı olması için:

  • Discord’un ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra, ses ve görüntü ayarları sekmesine girin.
  • Ses ve görüntü ayarlarında “Giriş Agıtı” ve “Çıkış Aygıtı” kısmı en üste yer almaktadır.
  • Giriş ve Çıkış aygıtlarını, yanında “Voicemod” yazan seçeneklere getirin.

Bu maddeleri uygularsanız, Voicemod’da seçtiğiniz ses efekti, Discord’da diğer insanların sizi duyacağı ses olacaktır.

ses değiştirme programı discord

Voicemod programının bu kadar popüler olma sebeplerinden bir diğeri ise bu programın Discord harici yerlerde de çalışmasıdır. Voicemod ile Skype, Pub-G, Fortnite, Google Chat ve benzeri alanlarda da sesinizi değiştirebilirsiniz.

Discord ses değiştirme programı Voicemod ile sesinizi değiştirdiğiniz zaman, ses oldukça kaliteli biçimde karşı tarafa aktarılır. Aynı zamanda Voicemod programında bulunan efektlerin içerisinde ayarlamalar yaparak, tamamen kendinize özel bir ses tipi oluşturmanız da mümkündür. Kullanıcı yorumlarına göre, Voicemod’un ses efektleri, diğer ses değiştirme programlarına göre daha doğal bir ses vermektedir.

Voicemod’u indirmek istiyorsanız, buraya tıklayarak programın resmi indirme adresine gitmeniz yeterli olacaktır.

2.     ClownFish

ClownFish ses değiştirme programı, Discord kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği bir diğer programdır. Discord ses değiştirme işleminin yanı sıra, bilgisayarınızın mikrofonunu kullanan diğer tüm uygulamalarda da ClownFish’i kullanabilirsiniz. Uygulama, Windows işletim sistemi ile entegre çalışmakta ve içerisinde birbirinden harika ses seçeneklerini barındırmaktadır.

ClownFish programının kurulum ve kullanım aşamaları da oldukça basittir. Programı indirdikten sonra, dilediğiniz efekti seçip, rahatlıkla sesinizi değiştirebilirsiniz. ClownFish programının arayüzü eski bir stile sahiptir. Modern arayüz seven kullanıcılar için bu bir eksi olsa bile, klasik arayüz seven kullanıcılar için bu bir artıdır.

ClownFish’in sunmuş olduğu efektler:

  • Atari ses efekti,
  • Uzaylı ses efekti,
  • Kadın ve erkek ses efekti,
  • Bebek ses efekti,
  • Robot ses efekti,

Ve daha fazlası olarak sıralanabilir.

Buraya tıklayarak programın resmi web sitesine gidebilir ve programı indirebilirsiniz.

3.     iMyFone MagicMic

Program arayüzü ne kadar basit olursa programı kullanmak da bir o kadar basit olur. iMyFone MagicMic programı, oldukça eğlenceli ve oldukça sade bir arayüze sahiptir. Bu program aynı zamanda pek çok farklı ses seçeneğini de içerisinde barındırmaktadır. Bu ses değiştirme programı Discord ile entegre olan bir programdır.

iMyFone MagicMic programında, ses efektleri, semboller ile ifade edilmektedir. Yani uzaylı sesi seçmek istiyorsanız, uzaylı ikonuna tıklamanız, seçim yapmanız için yeterli olacaktır. İkonlar ile ses efektlerinin belirtilmesi özelliği, programın kullanımını oldukça kolaylaştırmaktadır.

Programın kullanımını kolaylaştıran bir diğer husus ise sevdiğiniz ses efektlerini, klavyenizdeki herhangi bir tuşa, kısayol olarak atayabilmenizdir. Örneğin klavyenizde yer alan “a” harfine, en sevdiğiniz ses efektini atayıp, dilediğiniz zaman “a” tuşuna basarak, ses efektini aktifleştirebilir ve kapatabilirsiniz.

Discord ses değiştirme için kullanılabilecek bu programın hem ücretli hem de ücretsiz sürümü mevcut. Dilerseniz para vermeden, programın sizlere sunmuş olduğu bazı sesleri deneyimlemeniz de mümkün. Programın premium versiyonunda ise ek özellikler ve ek ses filtreleri kullanıcıya sunulmaktadır.

Programı buraya tıklayarak (Windows için) indirebilirsiniz.

4.     MorphVOX

MorphVOX ile ücretsiz bir biçimde sesinizi değiştirebilirsiniz. Kadın, erkek, robot, çocuk ve daha pek çok ses efektini (premium) programda bulmanız mümkün. Bu programın arayüzü ise oldukça eski ve karmaşık. Bu nedenle programın kullanımını ve ek ayarların nasıl yapıldığını öğrenmek, biraz zamanınızı alabilir.

MorphVOX’un geliştirmiş olduğu sistem, kullanıcının sesini analiz etmekte ve kullanıcı için en optimal değiştirme seçeneklerini oluşturmaktadır. Bu sayede, programın kullanıcıları seslerini değiştirdikleri zaman, değişen ses oldukça doğal bir hale gelmektedir.

Programın kuruluş ve kullanış aşamaları ise oldukça karmaşık olduğu için, bu programı kullanacaksanız, en iyi ses kalitesi için kullanmanız tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde VoiceMod gibi kolay arayüz ve kolay kullanıma sahip programları tercih etmeniz, sizler adına daha avantajlı olacaktır.

Discord ses değiştirme programı arayışınızı bu program ile gidermek isterseniz, buraya tıklayarak indirme adresine ulaşabilirsiniz.

5.     Voxal Voice Changer

Voxal Voice Changer, Discord’da aktifleştirebileceğiniz bir diğer ses değiştirme programıdır. Programın içerisinde oldukça fazla sayıda ses efekti bulunmaktadır. Program eş zamanlı ses değiştirmenin haricinde, sesleri kaydetmenize ve kaydedilen sesler üzerinde değişiklik yapmanıza da olanak tanımaktadır.

Voxal Voice Changer ile Discord ses değiştirme yaparak, onlarca farklı ses efektine sahip olursunuz. Program diğer sesli sohbet uygulamaları ile de entegre biçimde çalışmaktadır. Yani yalnızca Discord üzerinde değil, Skype, Google Chat ve daha fazla sesli sohbet uygulaması üzerinde de bu programı kullanabilirsiniz.

Programın ücretsiz deneme ve premium paketleri bulunmaktadır. Premium paketin fiyatı $35.99’dur.

Voxal Voice Changer’ı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

6.     AV Voice Changer Software

AV Voice Changer yazılımı, oldukça profesyonel bir yazılımdır. Discord üzerinden eş zamanlı olarak sesinizi değiştirebilen bu program, ek olarak ses dalgalarını kontrol etmeye ve onları değiştirmeye de olanak tanır. Yani programı kullanan kullanıcılar, seslerinin hemen her özelliğini değiştirme olanağına sahip olurlar.

AV Voice Changer Software ses değiştirme programı Discord veya daha profesyonel amaçlar için kullanılabilmektedir. Programın içerisinde bulunan sanal sürücüler sayesinde program, pek çok rol yapma oyunu ve pek çok sesli sohbet programı ile entegre hale gelmektedir.

AV Voice Changer Software’in 3 farklı paketi bulunmaktadır. Basics, Gold ve Diamond paketleri, kullanıcıların isteklerine göre edinebilecekleri arasında yer alır. Programın full lisansını almak isteyen kullanıcılar $99.95 gibi bir rakamı gözden çıkarmak zorundadır.

AV Voice Changer Software’i indirmek adına, buraya tıklayabilirsiniz.

7.     Voice Changer with Effects (Android)

Ses değiştirme programlarında kullanım kolaylığı arıyorsanız, Voice Changer with Effects programı tam sizlere göre. Oldukça sade tasarlanmış arayüzü ve Discord ile entegre olabilen sistemi sayesinde Voice Changer with Effects, harika bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Program aynı zamanda sesinizi efektli biçimde kaydetmenize de olanak tanımaktadır.

Program tamamen ücretsiz olmasına karşın, program yalnızca Android ile entegre biçimde çalışmaktadır. Voice Changer with Effects programı, mobilden Discord kullanan kullanıcılar için oldukça iyi bir Discord ses değiştirme programı olarak bilinmektedir.

Voice Changer with Effects programını Android cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

8.     RoboVox Voice Changer Pro (Ücretli-Android)

RoboVox Voice Changer Pro programı, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan kullanabileceğiniz, ses değiştirme programıdır. Discord ses değiştirme için de kullanabileceğiniz bu programın lisans ücreti $1.49’dır.

Program kendi sesinizi dilediğiniz gibi özelleştirme olanağını sizlere tanımaktadır. Discord’dan arkadaşlarınızı şaşırtmanıza olanak tanıyan bu programı indirmek istiyorsanız, buraya tıklayarak Android cihazlar için indirme sekmesine erişebilirsiniz.

9.     Voice Changer & Voice Editor (Android)

Voice Changer & Voice Editor programı, ücretsiz biçimde Android cihazlarda kullanılabilen ses değiştirme programıdır. Bu ses değiştirme programı Discord üzerinde aktif edebileceğiniz, 20 farklı ses modu ile hizmet vermektedir. Uygulama ücretsiz olmasına rağmen, uygulama içerisinde satın alım yapılabilmektedir.

Uygulamanın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Program aynı zamanda gürültü azaltma, ses kaydetme ve kaydedilmiş olan sesler üzerinde değişiklik yapma özelliğini de kullanıcılara sunar. Program içerisinde yer alan HD ve yüksek kalitedeki ses efektlerini kullanmak için, programın premium paketini satın almanız gereklidir.

Ücretsiz şekilde programı kullanırken, karşınıza bolca reklam çıkmaktadır. Bu da programın eksileri arasında yer alır.

Programın buraya tıklayarak indirebilir ve Android cihazlarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

10.  Voicemeeter

Ses mixleme ve benzeri konularda uzmansanız, Voicemeeter programı tam sizlere göre. Discord ses değiştirme için rahatlıkla kullanabileceğiniz ve onun haricinde profesyonel alanlarda da kullanabileceğiniz bu program, Windows işletim sisteminde çalışmaktadır.

Uygulama içerisinde bulunan profesyonel özellikler sayesinde, kendi ses efektinizi sıfırdan tasarlayabilirsiniz. Bu başka hiç kimsede olmayan bir ses efektine sahip olacağınız anlamına gelir. İhtiyacınız olan ses modelini kafanızda tasarladıktan sonra, programın sunmuş olduğu özellikler ile birlikte, ses efektinizi oluşturmanız yeterlidir.

Programı kullanması oldukça zordur. Voicemeeter programını kullanmak istiyorsanız, uzun bir öğrenme sürecinden geçmeniz gerekir. Gerekli bilgilerde uzmanlaştıktan sonra, bu program ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur.

Programı Windows işletim sahibi cihazlarınıza indirmek için buraya tıklayın.

Daha fazla yazı için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir