İçeriğe geç

Ihlamur Uyku Getirir Mi, Kaçırır Mı?

ıhlamur uyku getirir mi
Bizi Paylaşın

Ihlamur pek çok faydasıyla bilinen bir bitki türüdür. Ihlamur uyku getirir mi, sorusu ise bu faydaların, vücudumuza vermiş olduğu etki sonrasında, sıkça sorulmaktadır. Ihlamur ile uyku arasında ciddi bir ilişki bulunur. Bu ilişkinin temel nedeni; ıhlamur içerisinde yer alan maddelerin, sinir sistemimizi rahatlatıcı olmasından kaynaklanmaktadır.

Ihlamur uyku getirir mi? Evet, ıhlamur uyku getirir. Ihlamur aynı zamanda, sinir bozukluklarına iyi gelmesiyle ve kaygıyı azaltmasıyla da bilinmektedir. Çocuklarda bulunan hiperaktivite gibi sorunlar için de ıhlamur çayı tavsiye edilir.

Ihlamur Uyku Kaçırır Mı?

Ihlamurun uyku kaçırdığı yönünde de oldukça fazla söylenti bulunmaktadır. Ihlamur uyku kaçırır mı? Hayır, ıhlamur çayının, uyku kaçırma gibi bir özelliği bulunmamaktadır. Aksine temel sinir sistemimizi gevşettiği için, sinir sistemimizin rahatlamasına olanak tanıyan ıhlamur, uykuya geçmemizi kolaylaştırmaktadır.

Daha pek çok faydası bulunan ıhlamur çayının yanı sıra, elma, yeşil çay, adaçayı ve benzeri ürünlerin uyku getirip getirmediğini de sitemizden öğrenebilirsiniz.

Uyku getiren şeyler hakkında yayımlamış olduğumuz 2022 rehber yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

ıhlamur uyku kaçırır mı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir