Diğer Teknoloji

Kripto Para Borsası Rehberi 2021

Kripto Para Borsası
Tarafından yazılmıştır Kalitelimakalem
Bizi Paylaşın

Kripto paralar geleceğin ekonomik gücü olarak gözüküyor. Kripto para borsası rehberi 2021 yazımızın başında ele alacağımız konuların başında da sanal paraların gerçek paraların yerini alıp alamayacağı var.

Sanal paralar ile ticaret yapmak, araba almak, ev almak, kafe veya restoran hesabı ödemek mümkün olacak mı? Sanal para borsası üzerinden bu ticaretleri gerçekleştirmek, yani coinler ile hayatımızın tüm gereksinimlerini karşılaştırmak mümkün olacak gibi duruyor.

Fakat sanal paralar henüz yeni teknolojiler oldukları için, manipülasyonlara, dolandırılmalara ve benzeri konulara oldukça açık haldeler. Etrafta dolaşan yüzlerce hatta binlerce asılsız bilgi mevcut. Sizlere tavsiyemiz, kripto paralar konusunda öğrendiğiniz tüm bilgileri birkaç kez kontrol etmeniz.

Kripto Para Borsası Nedir? Tercih Ederken Dikkat Edilecekler

Kripto paraların (BTC, ETH, ADA, BNB gibi…) alım satımını yapabildiğiniz adreslere borsa denilmektedir. Kripto para borsası sayesinde pek çok bilindik coini ve yeni çıkan alt coinleri alabilir veya satabilirsiniz.

Yapacağınız işlemleri kolaylaştıran bu borsaların kazancı ise komisyon sistemi üzerinden olmaktadır. Komisyon sistemi ile alım-satım yapma hakkını sizlere sunan kripto para borsaları günümüzde oldukça revaçta olan konuların başında yer almaktadır.

Hangi Kripto Para Borsası Tercih Edilmeli?

Kripto paraların alım-satımını yapabildiğiniz borsaların tercihini yaparken dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde ülkemizin hemen herkesin yakından bildiği Thodex sorunu gibi sorunlar yaşamanız mümkün.

Kripto borsaları tercih edilirken işlem hacmi konusuna dikkat etmek oldukça önemlidir. Borsaların işlem hacmi ne kadar yüksek ise güvenilirliği de hemen hemen aynı ölçüde fazladır. Coin borsası arasından tercih yaparken bilinirliğe ve işlem hacmine öncelik vermeniz gerekir.

En İyi Kripto Para Borsaları |2021 Haziran İlk 5

2021’in Haziran ayına girdiğimiz bugünlerde en iyi kripto borsalarını sizler için derledik. Derlediğimiz borsaların çok sayıda kullanıcısı olup, global alanda iş yapan firmalardan oluşmaktadır. En iyi coin borsası ilk beş şirket;

1)     Binance:

Kurulduğu günden bu yana üzerinde olan ilgiyi arttırmayı başaran Binance 2021 Haziran ayının en iyi kripto borsasıdır. Binance’ın kendine has ve kolay kullanıma sahip bir arayüzü bulunmaktadır. Kolay kullanım olanağı ve güvenilir sistemi sayesinde Binance, dünya genelinde en fazla tercih edilen kripto para borsasıdır.

Binance üzerinden alım-satım ve benzeri işlemler yapılabileceği gibi, ekstra özellikler ile işlem yapmakta mümkündür. Binance’a ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2)     Huobi Global:

Binance’ın rakibi gibi gözükse bile, aralarında uçurum hacim farkı bulunmaktadır. Huobi, Binance’ın ardından gelen oldukça büyük bir kripto borsasıdır. Bu borsada, kendi kullanıcılarına güvenli şekilde trade yapma olanağı sunmaktadır.

Huobi’nin resmi web sitesine ulaşmak adına buraya tıklayabilirsiniz.

3)     Coinbase Exchange:

Dünya üzerinde bulunan en iyi kripto para borsaları arasında 3. sırada yer alan Coinbase’de yüksek kullanıcı sayısına sahip bir borsadır. Kullanıcılar, Coinbase tarafından sunulan çeşitli ek özelliklerden yararlanabilmektedirler. Coinbase ve benzeri borsalar, güvenli biçimde kripto alım satımı yapmanıza olanak tanırlar.

Coinbase’in resmi web sitesine ulaşmak adına buraya tıklayabilirsiniz.

4)     Kraken:

Kraken 15 Milyar TL’lik günlük işlem hacmine sahip olan ve de dünyanın en değerli 4. kripto borsası olan şirkettir. Kraken’de tıpkı diğer kripto para borsaları gibi yükselmekte olan, güvenilir ve çok fazla sayıda kullanıcıya sahip bir şirkettir.

Kraken’in resmi web sitesine ulaşmak adına buraya tıklayabilirsiniz.

5)     KuCoin:

Kraken’e yakın günlük işlem hacmi olmasına karşın, haftalık kullanıcı sayısı bakımından Kraken’in yarısından daha az kullanıcı ziyaret etmektedir. KuCoin listemize 5. sırada girse bile, Binance şirketi kullanıcı sayısı bakımından KuCoin şirketinin neredeyse 20 katıdır.

KuCoin’in resmi web sitesine ulaşmak adına buraya tıklayabilirsiniz.

Güvenilir Coin Borsası ve Fiyat Değişimleri

Sanal para birimlerinin aniden çok yükseldiği veya aniden çok düştüğüne şahit olmuşsunuzdur. Bu düşüş ve artışlar manipülasyon kaynaklı olabilir. Coin borsası ve fiyat incelemelerinizi yaparken özellikle Elon Musk gibi isimlerin Twitter’larını da takip etmelisiniz.

Twitter’da atılan bir tweet sayesinde bir coinin değeri yüzlerce kat artabilirken, Elon Musk’ın BTC kötülemesi sonrasında piyasalar çalkantılı hale gelmiştir. Tam olarak bu sebeple borsa yatırımlarınızı yapmadan önce Twitter’a bir göz gezdirmenizde fayda var.

Kripto para borsası hakkında yapacağınız araştırmaların miktarı arttıkça, yapacağınız yatırımlarda daha bilinçli hale gelebilirsiniz. Yeni çıkacak olan coinleri önceden takip ederek, coinler henüz çıkmadan önce onlara yatırım yapabilirsiniz.

Coinler henüz çıkmadan önce onlara yatırım yapmanız için bazı çekilişlere katılmanız gerekebilir. Veya yeni çıkacak coin şirketlerinin sosyal mecralarına bakarak Airdrop alma şansınızı deneyebilirsiniz.

Cardano (ADA) Coin hakkında bilgilerinizi geliştirmek için, yayımlamış olduğumuz rehberi okuyabilirsiniz.

Web sitemiz Blog A’dan Z’ye adresini takip ederek, yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Yazar hakkında

Kalitelimakalem

Yorum Yap