İçeriğe geç

TikTok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Tiktok mavi tik nasıl alınır
Bizi Paylaşın

TikTok mavi tik, hesabınızın diğer hesaplar arasından çıkmasına yardımcı olur. TikTok mavi tik nasıl alınır sorusu ise sosyal medya popülerleştikçe daha sık sorulur hale geldi. Yazımızın içerisinde mavi tikin ne olduğu, neden önemli olduğu, alma şartlarının ne olduğu ve nasıl alındığı gibi sorulara yanıt bulacaksınız.

TikTok’ta mavi tik almak isteyen kullanıcılar, TikTok’a doğrudan başvuru yapmalıdır. Mavi tik alma hizmeti tamamen ücretsiz olup, para ile mavi tik satışı yapılması TikTok’un kurallarına aykırıdır. Hesap güvenliğinizi korumak ve dolandırıcılara karşı önlem almak adına, mavi tik alma hizmetinin ücretsiz bir hizmet olduğunu unutmayınız!

TikTok Mavi Tik Nedir?

TikTok’ta yer alan mavi tik, diğer sosyal medya uygulamalarında yer alan mavi tik ile aynı anlamı ifade etmektedir. Mavi tikin taşıdığı anlam; hesabın doğrulandığı, hesabın güvenilir ve tanınmış bir hesap olduğudur.

Yani mavi tik aslında hesabın güvenli olduğunu belirten bir prestij sembolüdür. Genellikle ünlü simaların profillerinde yer alan mavi tik, gün geçtikçe artan kaliteli influencerların da profillerinde yer almaktadır.

TikTok mavi tik nasıl alınır

TikTok Mavi Tik Alma Neden Önemli?

Mavi tik almak, diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu kadar, TikTok’ta da büyük önem taşımaktadır. Oldukça önemli olan TikTok mavi tik alma, zorlu süreçleri aşan kullanıcılara verilen bir ödül gibi de düşünülebilir. Mavi tik alan hesaplar, diğer hesaplara nazaran daha yüksek prestije sahip olurlar.

Mavi tik almış hesapların gönderileri, diğer hesaplara nazaran daha çabuk ön plana çıkar. Aynı zamanda kullanıcılar arasında yer alan davranış biçimi incelendiği zaman, mavi tikli hesapların, düz hesaplardan çok daha fazla etkileşim aldığı da açıkça görülmektedir.

Yani mavi tik hem prestiji hem etkileşimi hem de daha fazla kişiye ulaşmayı sağlar. Bunlar ise bir sosyal medyada yer alan en önemli konuların başında gelmektedir. Mavi tik alan kullanıcılar, bu konularda diğer kullanıcılara nazaran oldukça önde olurlar.

@cznburak

Sizce minik bebişimizin ismi ne olsun?❤️🙈

♬ love story – 🪐

TikTok Mavi Tik Alma Şartları

TikTok’ta mavi tik almak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı maddeler bulunmaktadır. TikTok mavi tik alma şartları ise aşağıdaki gibidir:

  • Hesabın, e-posta adresi ve telefon numarası ile doğrulanmış olması gereklidir.
  • Hesabın takipçi sayısı fazla olmalıdır.
  • Hesabın etkileşim alan bir hesap olması önemlidir.
  • Hesabın aktif bir hesap olması ve güncel içerikler üretmesi, mavi tik almayı kolaylaştırır.
  • Üretilen içeriklere gelen beğeni ve yorum sayısı ne kadar fazlaysa o kadar kolay mavi tik alınır.
  • Gerçek hayatta da tanınmış bir kişi olmak, mavi tik alma sürecini oldukça hızlandırır.
  • Hesabın şahıs hesabı olması, yani gerçek bir kişiye ait olması da oldukça önemlidir.

Bu şartları yerine getirdikten sonra, TikTok mavi tik alma süreciniz oldukça hızlı şekilde ilerler. Eğer bu şartların önemli bir kısmını yerine getiremiyorsanız, TikTok mavi tik başvurunuz olumsuz yanıtlanabilir.

Kimi mavi tikli hesaplar şahıs hesabı olmasa bile, şahıs hesaplarının mavi tik alma oranının daha fazla olduğunu belirtmekte fayda var.

TikTok mavi tik alma

Adım Adım TikTok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Oldukça ünlü ve tanınan biri değilseniz, TikTok’ta mavi tik alma serüveni sizler için hiç kolay olmayacaktır. TikTok mavi tik nasıl alınır sorusunda en verimli yanıtı almak adına, takip etmeniz gereken birkaç konu başlığı bulunuyor. Birazdan sizlere vereceğimiz maddeleri dikkatle okuyup, kullanıcı hesabınızı ona göre yönetirseniz, mavi tik alma şansınızı ciddi oranda artırırsınız.

1.     Kendinize Has Bir Konu Bulun ve Üretin

@nusr_et

Nusr_et fabrika open New York City #saltbae #salt #saltlife

♬ orijinal ses – Nusr_et

Sosyal medyada sıfırdan ilerlemek istiyorsanız, her gün yeni ve özgün içerikler oluşturmanız gerekir. Yine sıfırdan başlayanlar için en önemli şeylerden biri, içerik ürettiği konuya sadık olmaktır. Aynı konuda içerik oluşturmaya devam ettiğiniz sürece, o konu ile ilgili içerikler görmeyi seven kitleye doğrudan hitap edersiniz.

Aynı konuda sürekli içerik oluşturmak, kullanıcıları daha kolay elde tutmanıza ve etkileşim almanıza yardımcı olur. TikTok’ta yer alan trend hasthagler ile konunuzun uyuştuğuna emin olursanız, daha başarılı sonuçlar alırsınız.

Örnek olarak; trend olmuş bir şarkıyı, içeriğinize eklerseniz, trendleri bir nebze de olsa yakalamış olursunuz. TikTok’ta şarkıların ne kadar önemli olduğu ve içeriklere ne kadar etki ettiği düşünüldüğünde, doğru müzik seçimi, içeriklerinizin kalitesi açısından oldukça önemli.

Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra, kendi videolarınızı analiz etmeniz gerek. Videolarınızdan hangisinin daha fazla etkileşim aldığını tespit etmek, ilerlemeniz gereken fikirleri oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

2.     Diğer Medya Kanallarında Var Olun

Geleneksel medyanın önemi gün geçtikçe azalıp, sahip olduğu önemli kitlenin sosyal mecralara kaydığı su götürmez bir gerçek. Ancak geleneksel medyada görünmek, sandığınızdan daha fazla üne ulaşmanızı sağlayabilir.

Geleneksel medyanın yanı sıra; dergi, radyo, YouTube, podcast ve benzeri alanlarda var olmanız da sizlere popülerlik katacaktır. Buralarda nasıl var olacağınızı merak ediyorsanız, bu medyaların da sürekli içerik üretme ihtiyacına sahip olduğunu hatırlamanızda fayda var. Değerli bir içerik olacak özelliğinizi ön plana çıkararak, tüm bu medyalarda kolayca var olabilirsiniz.

3.     Diğer Sosyal Medya Uygulamalarında Doğrulanmış Olmak

Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında doğrulanmış hesabınız varsa TikTok mavi tik alma konusunda işiniz daha kolay. Ancak bu sosyal medyalarda da mavi tik almak, en az TikTok’ta mavi tik almak kadar zor.

4.     Viral veya Trend Olun

Bugüne kadar mavi tik alan çoğu TikTok kullanıcısı, mavi tiklerini almadan önce en azından bir kez viral olmuştur. TikTok algoritmasının, kullanıcılara özel olarak önerdiği videoların arasında olmak, sizleri TikTok yetkililerinin de radarına sokacaktır.

Viral olmak beraberinde yüksek etkileşim ve katılım getirir. Yüksek etkileşim ve yüksek katılım ise mavi tik alacak kullanıcılarda aranan özelliklerdir.

5.     Kurallara Uyun

Diğer tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi TikTok’un da kendine ait kuralları bulunur. TikTok’un topluluk kurallarına uyduğunuza ve topluluk kurallarına uygun içerikler ürettiğinize emin olun. Kurallara uymayan hesaplara, TikTok’un mavi tik vermediği bilinmektedir.

TikTok’un topluluk kurallarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir