İçeriğe geç

İntihal Programı Nedir? 10 Ücretsiz İntihal Programı

ücretsiz intihal programı
Bizi Paylaşın

İntihal programı, gerek web içeriklerinde gerek ise akademik makalelerde kullanılmaktadır. İntihal programı nedir? Hazırlanmış olan içerik ya da makalenin, başkası tarafından yazılıp yazılmadığını inceleyen, yani makalelerin özgünlük oranlarını ortaya çıkaran programlardır. Eğer içerik veya makale yazarı, içeriğini başka bir yerden kopyaladıysa intihal programları bunu ortaya çıkarmaktadır.

Ücretsiz intihal programı sayesinde, sizler de kendi hazırlamış olduğunuz içeriklerin, ne kadar özgün olduğunu test etme imkanına sahipsiniz. İntihal tespiti yapan programlar aynı zamanda, üretmiş olduğunuz içeriklerin veya bilimsel makalelerin korunması adına da oldukça büyük önem taşımaktadırlar.

10 Tane Ücretsiz İntihal Programı

Sizlere vereceğimiz ve tamamen kullanımı ücretsiz olan intihal programları sayesinde, internet üzerinden özgünlük testi yapabileceksiniz. Özellikle web site sahipleri ve öğretmenler gibi başka kaynaklardan içerik veya ödev edinen kimseler, intihal programları yardımıyla ödev veya içeriğin kopya olup olmadığını anlayabilirler.

10 tane ücretsiz intihal programı:

1.     Small SEO Tools

Small SEO Tools son dönemlerde oldukça popüler olan ve kullanması tamamen ücretsiz programları içerisinde barındıran bir web sitesidir. Herhangi bir program indirmeden, yalnızca internet sitesine giriş yaparak, intihalini denetlemek istediğiniz makaleyi teste sokabilirsiniz.

Programın eksi yönlerinden söz etmek gerekirse; ücretsiz olarak programı kullanırken tek seferde maksimum 1.000 kelimelik yazıyı test etmeniz mümkün. Ancak test sonrasında yeni bir sekme açarak, yeni bir test başlatabilir veya test bittikten sonra yeni test oluşturabilirsiniz.

Sitede yer alan paketlerden yararlanırsanız, aynı anda 30.000 kelimeye kadar test yapabilirsiniz. Fakat bu yöntem ücretli olduğu için bunu önermiyoruz.

Tamamen ücretsiz intihal programı olarak kullanabileceğiniz Small SEO Tools’un intihal programına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2.     QueText

QueText, oldukça sade ve şık tasarlanmış arayüzü ile kullanım kolaylığını beraberinde getiren bir intihal programıdır. Aynı zamanda bu programı tamamen ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Programı kullanmak için yapmanız gereken:

 • QueText’in resmi web sitesine girin.
 • “CHECH FOR PLAGIARIM” yazan kırmızı butona tıklayın.
 • Açılan sayfadaki metin girme yerine, yazınızı yapıştırın.
 • Ardından altta yer alan “CHECK FOR PLAGIARISM” butonuna tıklayın.

Tüm bunları yaptıktan sonra, program giriş yapmış olduğunuz yazı içerisinde intihal arayacak ve çıkan sonuçları sizler ile paylaşacaktır.

Ücretsiz intihal programı QueText web sitesi için buraya tıklayın.

3.     Plagium

1000 kelimeye kadar ücretsiz biçimde kullanabileceğiniz bir intihal programı arıyorsanız, Plagium tam sizlere göre. Kayıt olmanıza gerek kalmadan, 1.000 kelimeye kadar olan metinlerinizi, oldukça hızlı biçimde intihal testinden geçirebilirsiniz.Dilerseniz ücret ödeyerek, derin arama da yaptırmanız mümkün.

Programı kullanmak için gerekli web sitesini açtıktan sonra, boş kısma metninizi yapıştırın. Metninizi yapıştırdıktan sonra, sol alt kısımda yer alan “Quick Search” butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra yapmanız gereken tek şey, intihal sonuçlarını beklemek.

İntihal programı ücretsiz sürümü bulunan Plagium’un resmi sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4.     Plagiarism Detector

Plagiarism Detector, sınırsız biçimde intihal sorgulaması yapabileceğiniz ücretsiz bir programdır. Programın kullanım aşaması oldukça basittir. 1.000 kelimeye kadar olan metinlerinizi, web sitenin ana sayfasında yer alan kısma yapıştırdıktan sonra, aşağı kısımda yer alan “Check Plagiarism” butonuna basarak, özgünlük kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz intihal programı Plagiarism Detector’ün resmi web sitesi için buraya tıklamanız yeterli.

5.     PapersOwl

PapersOwl progamı da sizlere verdiğimiz diğer programlar gibi çalışmaktadır. Aynı zamanda bu site, bir makale yazma sitesidir. PapersOwl’a, intihal kontrol etmek amacıyla yükleyeceğiniz yazılarınızda hemen her türlü dosya türünü kullanmanız da mümkün.

İntihal programı ücretsiz seçenekler arasında yer alan PapersOwl’un desteklediği dosya formatları:

 • .pdf,
 • .doc,
 • .docx,
 • .txt,
 • .odt,
 • .rft,

Dosya türleri, PapersOwl tarafından desteklenmektedir. Siteye giriş sağlayıp, ücretsiz özgünlük kontrolü yapmak için tıklayın.

6.     Google for Education Originality Reports

Google’ın eğitime destek olması adına çıkarmış olduğu bu program, ilk 5 ödev yükleme sonrasında özgünlük raporunu ücretsiz biçimde sunmaktadır. İlk 5 ödev tamamlandıktan sonra, özel ücretlendirmeler bulunsa bile, ilk 5 ödev için ücretsiz intihal programı olarak kullanılabilmektedir.

Google’ın geliştirmiş olduğu bu sistemin çalışma şekli; web siteleri ve kitap içerikleri taranarak gerçekleştirilmektedir. Google Education lisans ücretini ödeyen öğretmenler, sınırsız biçimde raporlardan yararlanabilirler. Google’ın intihal denetleyicisi için tıklayın.

7.     Dupli Checker

Dupli Checker üzerinden ücretsiz şekilde intihal kontrolü yapmak mümkün. Siteye üye olmadan da günde 1 defaya kadar ücretsiz kopya kontrolünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siteye üye olursanız, daha fazla intihal kontrolü yapabilirsiniz.

Dupli Checker ile ücretsiz şekilde intihal sorgusu yapmanın yanı sıra, gramer sorgusu yapmanız da mümkün. Ücretsiz intihal programı arayışınız için Dupli Checker’ı tercih etmek istiyorsanız, buraya tıklayın.

8.     Check Plagiarism

Check Plagiarism sitesi, hem ücretsiz hem de oldukça kolay biçimde intihal sorgusu yapabileceğiniz bir sitedir. Sitenin içerisine giriş yaptıktan sonra, kopyala yapıştır yaparak veya dosya upload ederek, özgünlük kontrolü yapabilirsiniz.

Check Plagiarism sitesinden, total olarak 200 adet ücretsiz intihal sorgusu yapabilirsiniz. Aynı zamanda site üzerinden, yazım ve dilbilgisi sorgusu, SEO kontrolleri ve daha fazla seçeneğe de erişmeniz mümkün.  

Ücretsiz intihal programı Check Plagiarism’in kullanışı da oldukça kolay. Siteye girdikten sonra, metni boş gördüğünüz yere yapıştırarak veya upload ederek, özgünlük kontrolü yapmanız mümkün. Siteye giriş için buraya tıklamanız yeterli.

9.     Turnitin

Özellikle akademik açıdan oldukça işe yarar özellikleri bulunan Turnitin, akademisyenlerin göz bebeği konumunda. Turnitin, akademisyenlerin sınıf oluşturup, öğrencilerini davet edebildiği bir sistem. Gelen öğrenciler, öğretmenin belirlemiş olduğu dosya tipinde ödevlerini teslim ettikleri anda, Turnitin’in sistemi otomatik biçimde intihal kontrolü gerçekleştirmekte.

Bu da Turnitin’i özellikle akademik açıdan en popüler ücretsiz intihal programı yapıyor. Turnitin’in kullanımı oldukça zordur. Listemizin ilk sıralarında yer alan intihal programlarının kullanımı, sizler adına daha kolay olacaktır. Siteye giriş için buraya tıklamanız yeterli.

10.  Viper Plagiarism Checker

Viper Plagiarism Checker’ın resmi sitesini ziyaret ettikten sonra, oldukça hızlı biçimde intihal kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İntihal sorgularınızı yapmak için, siteye üye olmanız zorunlu. Siteye üyelik kısmını, G-mail hesabınız ile otomatik olarak da yapabilirsiniz.

İntihal programı ücretsiz opsiyonları arasında yer alan Viper’ın sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayın. Bu sistem yerine, sizlere daha önce verdiğimiz sistemleri tercih etmeniz, kullanım kolaylığı açısından daha iyi olacaktır. Bu sistemin kullanımı zor olduğu için, aşağı kısma kullanım adımları bölümü oluşturduk.

Viper intihal detaylı kullanım adımları:

 1. İlk olarak Viper programının sitesinde yer alan “Register” butonuna basın.
 2. Butona bastıktan sonra, e-mail adresi, şifre ve isim, soy-isim bilgilerinizi girin.
 3. Bilgilerinizi girdikten sonra, alt kısımda yer alan 2 kutucuğu da işaretleyin.
 4. Kutucukları işaretledikten sonra, alt kısımda yer alan “Registar” butonuna basın.
 5. Viper üyelik onayınız için mailinize gelen e-postada bulunan linke tıklayın.
 6. Sisteme üyeliğiniz aktif olduktan sonra, metninizi upload ederek özgünlük kontrolü yapabilirsiniz.

Daha fazla yazımızı okumak istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir