İçeriğe geç

Keyifle İzlenebilecek Film ve Dizi Önerileri

film ve dizi önerileri
Bizi Paylaşın

2021’in yaz ayları geldi çattı. Zorlu karantina ve covid-19 sürecinde yaşanan kapanmalardan sonra pek çok film veya dizi izlediğinizi tahmin ediyoruz. Film ve dizi önerileri yaparken bunu göz önünde bulundurarak sizlere birbirinden harika seçenekler sunacağız.

Film analizi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız, sorunun üstüne tıklayarak film analizi yazımızı da okuyabilirsiniz. Film ve dizi önerileri için sizlere verdiğimiz içeriklerin analizini yaparak izlemek için harika bir fırsat olacaktır.

2021 Film ve Dizi Önerileri

Filmler ve diziler hayatımızın rutinliğinden bizleri çıkarmaktadırlar. Çıkardıkları rutin hayatımızdan bizi hiç bilmediğimiz, içerisinde birbirinden farklı gizemler bulunan dünyalara sokmaktadırlar. Tam olarak da bu sebeple kaliteli film ve dizi önerileri yaparak siz değerli okurlarımızın güzel vakit geçirmesini istiyoruz.

Netflix kullanıcılarının seyredebileceği 2021 ve 2020 yapımı yerli film önerileri;

1)      Nuh Tepesi

Ali Atay ve Haluk Bilginer’in başrollerini paylaştığı bu yapımı izlemenizi tavsiye ediyoruz. Nuh Tepesi’nin yazarı ve yönetmeni olan Cenk Ertürk’ün işlerine aşinaysanız, seyir sizler için daha keyifli olabilir.

2)     Kağıttan Hayatlar

Sokak çocukları, trajik hayatlar, yaşam mücadelesi ve nice zorlukları içerisinde barındıran Kağıttan Hayatlar bir diğer yerli film tavsiyemiz. Film ve dizi önerileri yapmaya devam etmeden önce, Kağıttan Hayatlar ile ilgili ufak bilgiler vermek istiyoruz.

Kağıttan Hayatlar filmi, çoğumuzun yolda tanık olduğu fakat belki de birçoğumuzun dikkatle bakmadığı hayatları bizlere anlatıyor. Kağıt toplayarak yaşamını devam ettiren çocuk ve genç-yetişkin kesimin yaşadığı zorlu yaşam mücadelesini, birlikteliklerini ve samimiyetlerini bizlere sunuyor.

3)     Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?

Yılmaz Erdoğan’ın harika tiyatro oyununun film versiyonu olan “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?” filmini de sizlere öneriyoruz. Filmi izlerken özellikle Ece Erkek’in performansından etkilenmemek elde değil.

Film ve dizi önerileri başlığı altında ki son yerli filmimiz de buydu.

2021’de İzlenebilecek Güzel Dizi Önerileri

İzlediğiniz zaman sizlere büyük keyif verecek, ufkunuzu açacak dizileri sizler için listeledik. A’dan Z’ye farkıyla film ve dizi önerileri;

1)     Lupin

Fransız yapımı olan bu dizi, ünlü hırsız Arsen Lüpen’in hayatından etkilenen bir günümüz hırsızını konu almakta. Diziyi izlerken başrolümüzün neden Lüpen’den bu kadar etkilendiğini ve neyin onu bu yola ittiği konusunu çok güzel bir kurgu eşliğinde izleyebilirsiniz.

2)     Atiye

Yerli yapımımız olan Atiye, kimi bölümlerinde can sıkıcı senaryoya sahip olsa bile, genele baktığımız zaman izleyici memnun ediyor. Film ve dizi önerileri konusunda Atiye’yi de izlemenizi sizlere tavsiye ediyoruz.

Uhrevi olayların sık sık yaşandığı, yaşam ile gizemin iç içe geçtiği Atiye dizisi de sizlere keyifli vakit geçirtebilir.

3)     Shadow and Bone

Fantastik yapımları seviyorsanız, muhakkak izlemelisiniz. Shadow and Bone dizisi içerisinde sizlere pek çok dizi ve filmin yansımasını yapabilecek kalitede bir dizidir. Diziyi izlerken bir yandan Sherlock izliyor gibi olurken bir diğer yandan da Harry Potter’ın evreninde gibi hissetmeniz mümkün.

Film ve dizi önerileri konusunda kesinlikle listenizin baş sıralarında yer alması gereken bir dizi Shadow and Bone.

4)     Bir Başkadır

Tamamen memleketimizi anlatan ve tamamen bizi çok iyi analiz edebilmiş bir dizi olan Bir Başkadır’ı izlemediyseniz, muhakkak izlemenizi tavsiye ederiz. İçerisinde o kadar güzel analizler ve o kadar fazla biz var ki neredeyse 2021’in bizlere göre en iyi yapımı.

Olay örgüsü yavaş ilerlese, konuşmalar durağan geçse de bir saniye bile gözünüzü kırpmadan izleyebileceğiniz bir yapım. Film ve dizi önerileri listenizin baş sıralarına koymanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

5)     Queen’s Gambit

https://www.youtube.com/watch?v=CDrieqwSdgI&ab_channel=Netflix

Satranç oyununu tüm dünya da popüler hale getiren, satranç takımı satma rekorları kırdıran Queen’s Gambit dizisini izlemediyseniz, doğrudan izlemeye başlayabilirsiniz. Kronolojik biçimde küçük bir kız çocuğunun nasıl satranca başladığını ve alanında nasıl en iyisi haline geldiğini gözler önüne seren harika bir yapım.

6)     Brooklyn Nine-Nine

Sitcom tarzında komedi dizilerini seviyorsanız, Nine-Nine tam sizlere göre. Film ve dizi önerileri arasında yer verdiğimiz Nine-Nine son zamanların en komik dizilerinden. Dizinin bir bölümünün ortalama süresi 20 dk civarında olduğu için, diziyi oldukça hızlı bitirebilirsiniz.

7)     Katla

Dram ve gizem severler için yeni çıkan Katla dizisini öneriyoruz. Katla henüz yeni çıkmasına rağmen IMDb tarzı puanlama sitelerinden yüksek puan almayı başarmış bir yapıttır. Popülaritesini arttıran bu dizi, arkadaş ortamlarında keyifli bir sohbet başlangıcı olabilecek cinsten.

Keyfinizi Yerine Getirebilecek Yabancı Film Önerileri

Sıra geldi yabancı film önerileri kısmımıza. Genellikle önerisini verdiğimiz filmlerin çoğu, Netflix yapımı filmlerdir. Film ve dizi önerileri yaparken pandemi nedeniyle oluşan sorunlardan dolayı siyah perdeye çok fazla yapım çıkmamıştır. Bu sebeple, Netflix ve benzeri sosyal ağ üzerinden hizmet sunan şirketlerin popülaritesi de artmıştır.

1)     Sakın Dinleme

Korku ve gerilim severler için Sakın Dinleme filmi oldukça ideal. Filmin sahnelerinde kan yer aldığını, kan tutuyorsa izlemenizi tavsiye etmediğimizi de baştan belirtelim. Sonra yaşanabilecek herhangi bir kötü olayın sorumlusu olmak istemeyiz.

2)     Enola Holmes

Sherlock Holmes ismini hemen hepimiz duyduk. Peki ya Enola Holmes ismini daha önce duyan var mıydı? Film ve dizi önerileri için sizlere sunduğumuz bu film, Sherlock’un kız kardeşini ve onun parıltılı zekasını konu alıyor.

Film içerisinde bol bol aksiyon ve de fazla sayıda zeka oyunu yer alıyor. Filmi izlerken, keşke bu kadar zeki olabilsem diyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir