İçeriğe geç

Fotoğraf Netleştirme Uygulaması 2022 Listesi

fotoğraf netleştirme uygulaması
Bizi Paylaşın

Çektiğimiz fotoğrafların netlik seviyesi kimi zaman beklentilerimizin oldukça altındadır. Bu gibi durumlarda fotoğraf netleştirme uygulaması, çekmiş olduğumuz fotoğrafları daha net hale getirme konusunda bizlere yardımcı olur. Fotoğrafınızı netleştirmeniz için kullanabileceğiniz 10 harika program, yazımızın ilerleyen kısımlarında sizleri bekliyor.

Fotoğraf netleştirme işlemini gerçekleştiren uygulamalar, fotoğrafta bulunan bazı teknik değerleri düzeltmektedir. Teknik değerleri düzeltilen fotoğraflar bulanıklığından kurtularak, daha keskin ve daha kaliteli bir görüntüye sahip olurlar. 2022 yılı teknolojisinin yardımıyla fotoğraflarınızı netleştirmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

Bulanık Fotoğraf Netleştirme Nedir?

bulanık fotoğraf netleştirme

Özellikle sosyal medya çağında, çekindiğimiz fotoğrafların kalitesinin önemi oldukça arttı. Bulanık fotoğraf netleştirme, kalitesiz görünüme sahip olan fotoğrafları, kaliteli ve net görünüme kavuşturmaktır. Bu işlem gerçekleştirilirken, çeşitli teknolojik yazılımlardan faydalanılır.

Özellikle Adobe gibi, fotoğrafçılık sektörünün önde gelen markalarının, fotoğrafları netleştirmek için özel uygulamaları bulunmaktadır. Uygulamalar tarafından netleştirilen fotoğraflar, uygulamaya girmeden önceki hallerine nazaran, oldukça kaliteli görüntülere sahip olurlar.

Fotoğraf Netleştirme Uygulaması 2022 Listesi

fotoğraf netleştirme programı

2022 yılı için kullanabileceğiniz birbirinden harika fotoğraf netlik artırıcı özelliğe sahip uygulamayı sizler için derledik. Listemizde yer alan tüm uygulamalar, global anlamda beğeni toplamış uygulamalardır.

Yalnızca fotoğraf değil, video netleştirme programı arayışındaysanız, buraya tıklayarak video netleştirme programları için özel olarak yazmış olduğumuz listemize göz atabilirsiniz.

Yani, sizlere vereceğimiz 10 uygulamanın tamamını, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Fotoğraf netleştirme uygulaması 2022 listesi:

1.     Adobe Lightroom CC

Lightroom, Adobe’nin geliştirmiş olduğu bir uygulamadır. Fotoğraf düzenleme ve fotoğraf editleme denildiği zaman akla ilk gelen uygulama, Adobe Lightroom’dur. Genel olarak masaüstü uygulaması olarak tasarlanan bu programlar, Adobe’nin geliştiriciliği altında mobil versiyonlarda da kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Lightroom CC mobil uygulaması, hız konusunda yeterli kadar beğeni toplayamasa bile, içerisinde bulunan profesyonel özellik sayesinde, beklentileri karşılamaktadır. Hıza değil, kaliteye önem veriyorsanız, tercih etmeniz gereken fotoğraf düzenleme uygulaması Adobe Lightroom CC olmalıdır.

Adobe Lightroom CC resmi web sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

2.     Sharpen Image

Adından da rahatlıkla anlaşılabileceği gibi Sharpen Image, bulanık fotoğrafları netleştirmek üzerine geliştirilen bir uygulamadır. Uygulamanın tek işlevi, bulanık fotoğrafları, canlı ve kaliteli hale getirmektir. Sharpen Image uygulamasını, Google Play üzerinden ücretsiz biçimde edinebilirsiniz.

Bu uygulama, ücretsiz olmasına rağmen, fotoğraf netleştirme konusunda yeterli seviyededir. Ücretsiz olan Sharpen Image’in indirme linkine, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3.     Photo Editor Pro

Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunan Photo Editor Pro, fotoğraflara netlik kazandırmak için oldukça ideal bir uygulamadır. Fotoğraf netleştirme programı olarak sık sık tercih edilen Photo Editor Pro, ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürüme sahiptir. Uygulamanın ücretli sürümünde reklamlar bulunurken, ücretsiz sürümünde reklamlar bulunmamaktadır. Aynı zamanda ücretli sürümünde, ücretsiz sürüme ek olarak bazı özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

Uygulama özellikle fotoğraflara keskinlik kazandırma konusunda oldukça başarılı. Bulanık fotoğrafları keskinleştirmek için bir Android uygulama arayışındaysanız, Photo Editor Pro bu amaç için biçilmiş kaftan.

Photo Editor Pro’nun indirme linkine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.     Photo Editor – Lumii

Lumii’de tıpkı, Photo Editor Pro gibi ücretli ve ücretsiz sürüme sahip olan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Lumii uygulaması genel olarak fotoğraf üzerine efekt veya şekil ekleme gibi özel amaçlar ile kullansa bile, uygulamanın netlik artırma özelliği de dikkat çekmektedir.

Uygulama içerisinde yer alan “Sharpen” kısmından, fotoğrafınızın netlik ayarını rahatça yapabilirsiniz. Ne yazık ki uygulama yalnızca Android cihazlarda çalışmaktadır. Uygulamanın iOS sürümü bulunmuyor.

Photo Editor – Lumii uygulamasının resmi indirme linkine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.     Enchance Photo Quality

Fotoğraflarınızı net hale getirirken oldukça kolay kullanabileceğiniz bir uygulama arıyorsanız, Enchance Photo Quality tam sizlere göre. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulama içerisinde yer alan “SHARPNESS” bölümüne girerek, fotoğraflarınızın netliğini dilediğiniz gibi ayarlamanız mümkün.

Fotoğraf netleştirme kısmında “+” ile “-“ işaretlerini göreceksiniz. Kırmızı çizgiyi artı ve eksi işaretlerine doğru sürükleyerek, fotoğrafınızın en net halini kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Enchance Photo Quality indirme linki için buraya tıklayabilirsiniz.

6.     Photoshop Express-Foto Editörü

Photoshop Express-Foto Editörü uygulaması, Google Play üzerinden edinebileceğiniz, Android fotoğraf netlik artırma uygulamasıdır. Uygulaman üzerinden bulanık fotoğraf netleştirme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Uygulamanın ücretsiz sürümü bulunmamaktadır.

Photoshop Express-Foto Editörü uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

7.     PhotoSuite 4 Free

Keskinleştirme dahil olmak üzere; pozlama, kontrast ayarlama, gölgelendirme, vurgulama gibi pek çok photshop efektini bulabileceğiniz PhotoSuite 4 Free, oldukça kaliteli ve başarılı bir uygulamadır.

Uygulamanın kötü kısmı ise biraz karmaşık bir kullanıma sahip olması. Uygulamaya alışmak için birkaç saat harcamanız gerekebilir. Ancak alıştıktan sonra, tüm photoshop işleriniz için bu uygulamayı kullanmanız da mümkün.

Bu uygulamada da ücretli ve ücretsiz olmak üzere 2 farklı sürüm bulunmaktadır.

PhotoSuite 4 Free indirme adresine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

8.     Fotogenic

Fotogenic, içerisinde onlarca farklı özelliği barındıran bir uygulamadır. Ücretsiz ve belirli özelliklerin bulunduğu sürümü ile ücretli ve tüm özelliklerin aktif olduğu iki farklı sürümü bulunur. Fotogenic sayesinde, fotoğraf üstünde yapabileceğiniz neredeyse tüm değişiklikleri, tek bir uygulama yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Fotogenic uygulaması aracılığı ile fotoğraf üzerinde yer alan belirli bölümlerde değişiklik yapmanız da mümkün. Fotoğrafın geneli yerine, fotoğrafın belirli bir kısmının netliğini artırmak istiyorsanız, Fotogenic’i denemenizde fayda var.

Fotogenic uygulamasını indirmek adına buraya tıklayabilirsiniz.

9.     Snapseed

Snapseed, Google tarafından geliştirilmiş, fotoğraflarınızın netliğini artırabileceğiniz harika bir uygulamadır. Uygulamada tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 29 araç ve birçok filtre bulunmaktadır.

Oldukça basit araçlardan (kesme, görüntü ayarlama …gibi), oldukça gelişmiş araçlara (ton eğrisi, beyaz dengesi …gibi) tüm araçları Snapseed uygulamasında bulabilirsiniz.

Snapseed uygulamasının indirme linkine ulaşmak için buraya tıklayın.

10.  Photo Director

Fotoğraflarınızı netleştirirken, kullanım kolaylığı sizler için önemliyse deneyebileceğiniz bir diğer uygulama da Photo Director’dur. Photo Director, oldukça basit bir arayüze sahiptir. Fotoğraf netleştirme programı konusunda hızlı ilerlemek istiyorsanız, bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Photo Director indirme linki için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir