İçeriğe geç

Geleceğin Tedavi Yöntemi Homeopati Olabilir Mi?

homeopati-tedavisi
Bizi Paylaşın

Hayattan keyif almanın en temel durumlarından birisi de sağlıklı olmaktır. Elbette başka faktörlerde önemli ama sağlığını kaybeden insanlara para mı sağlık mı diye sorsanız, bir kişi bile para demez..
Durum bu kadar net iken bir başka gerçek ise geçmeyen hastalıklar, iyi gelmeyen ilaçlar ve kötüleşen durumlar olmakta. Herkesin çevresinden en az bir kişi vardır bu saydığımız durumları yaşayan…
Peki çözüm nedir? Hangi tedavi yöntemi en iyisi yada ne yapmak lazım?
Günümüzde birçok tedavi yöntemi bulunmakta, modern tıp yada batı tıbbı denilen şu anki hastanelerde doktorların uyguladığı yöntemler, hastalıklara karşı ilaç yada cerrahi yöntem. Bunlara ilaveten fitoterapi, akupunktur, aromaterapi ve daha birçok yöntem. Peki bunlardan hariç ve size bambaşka ufuklar katacak bir başka tedavi yöntemi var desem…
Evet bu tedavi yönteminin adı Homeopati. Alman doktor Samuel Hannemann tarafından 1700’lü yılların sonunda bilimsel çerçeveye oturtularak tüm dünyanın kullanımına sunulan bu yöntem, insanların sahip oldukları semptomlara karşılık gelen remedy ismi verilen ilaçlarla tedavi olmasına dayanmaktadır.
Bu konuyu biraz daha açalım… Her birimizde sayısız semptom bir diğer isimle belirti bulunmakta. Mesela her seferinde 3 kere hapşurma yada aralıksız en az 10 kere hapşurma. Toza karşı alerji, yumurtaya karşı alerji, baş ağrısı, sol şakak baş ağrısı, diz kapağının iç kısmında ağrı, ellerde döküntü, siğil, soğuk havalarda kuru öksürük, gece yatarken çarpıntı, gece uyanması, alt ıslatması ve benzeri birçok durum var ve bunlar homeopati için birer semptom olarak kayda geçilmekte.
Türkiye’de homeopati tedavisi yapmak sadece doktorlara verilen bir hak olmakla birlikte, homeopat doktor, size birçok soru içeren bir dosya verir ve bu dosyayı doldurduğunuzda size ait yüzlerce veri toplanır. Bu verileri bir program aracılığıyla tasnif ederler ve her bir durum için tedavi edici ilaçlar listelenir.
Homeopati de ana konu, sahip olunan tüm semptomları tedavi edecek doğru ilacı bulmak. Bütün uzmanlık burada yatmakta ve doktorun tecrübesi ve hastadan alınan veriler, bilgiler son derece önem arzetmekte.
İnsanlar kendilerinden olan durumların farkında değiller, örneğin bir kadın için adet öncesi gelen baş ağrısı bir semptomdur. Ama kimse buna dikkat etmez, işte homeopati tedavisi bu bilgiler ile hareket eder ve sizi kendinizi takip etmeniz için yönlendirir.
Homeopati tedavisi hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki linkten detaylıca inceleyebilir ve homeopatinin nasıl çalıştığına dair sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Herkese sağlıklı, neşe dolu bir hayat dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir