İçeriğe geç

Bir Çift Olarak İlişkilerimizde Nasıl Davranmalıyız

İlişkilerimizde Nasıl Davranmalıyız
Bizi Paylaşın

İnsan beşeri bir varlıktır ve çevresiyle mutlak surette iletişim halinde olmaya ihtiyacı vardır. Bu ilk olarak aile ile başlayan iletişim yolculuğu, daha sonra arkadaş edinme ve hayatın geri kalan kısmında da özel ilişki olarak hayat arkadaşı şeklinde devam eder.

Sevme ve sevilme durumlarını yaşadığımız özel ilişkimizde sorunlar elbette olacaktır fakat hiç sorun olmasa bile ilişkiyi daha iyi bir seviyeye çıkarmak için elimizden gelen bazı durumlar vardır ve bir çift olarak bunlara uygun davranırsak hayatımızda alacağımız keyif ve zevkler çok daha başka boyuta varacaktır.

Şimdi biraz daha konuyu irdelemeye geçelim. Günümüzün dünyası biraz daha zor bir zamana denk gelmekte. Açık konuşmak gerekirse herkes sahip olduklarını bir amaç uğruna sosyal medyadan sergilemekte. Karısına gül aldığını, onu güzel mekanlara götürdüğünü sosyal medyada sergileyen bir erkek için illa ki bunu şov amaçlı yapıyor diyemesekte bir başka açıdan da bakın benle birlikte olan kadın bunları yaşar mesajını da tüm diğer kişilere vermektedir.

Bir başka açıdan daha bakmak istersek hayatınızdaki kişi için örneğin bir kadını nasıl mutlu edebilirim yada kocamı nasıl mutlu edebilirim gibi bir şeyleri internette arıyorsanız, bu ilişkiniz için güzel bir gelişme olarak yorumlayabiliriz. Çünkü hayatınızdaki kişiye değer veriyor ve onun için bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Tabi internet dünyası her zaman en doğru bilginin olduğu yer anlamına gelmiyor. Doğru kaynaklara ulaşmak bazen zorluklar içerisinde olabiliyor. Ve de bazı konular için internet kaynakları sorunu çözmeye yeterli gelemeyebilir. Örneğin çiftler arasında oluşan cinsel sorunlar.

Duygusal etkileşimin olduğu bir ilişkide cinsel etkileşim de muhakkak olacaktır. Çiftlerden biri deneyimli biri deneyimsiz olabilir, yada bu konularda deneyimi olsa bile partneri için bu cinsel birleşmenin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayabilir. İlişkiler konusunda çok fazla tecrübe sahibi olmakta bazen sorunu çözmenizi sağlayamayabilir. Bu noktada profesyonel destek almak her zaman en öncelikli konulardan biri olmalı. Örneğin cinsel sorunlarınız için bir cinsel yaşam koçu ile görüşmek size ve partnerinize bambaşka kapılar açabilir.

Özetlemek istersek, ilişkilerde muhakkak inişler çıkışlar olabilir, bazen tıkanmalar olabilir. Ama her iki tarafta anlayışlı olur ve sorunu çözmeye yönelik yapıcı hareketlerde olurlarsa bu ilişkinin devamlılığı için harika bir adım olur. Şu anda çözülemeyecek problem yok gibi, yeterki uzmanına ulaşın. Sevgi dolu, mutlu ve keyifli bir çift hayatı dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir