İçeriğe geç

Instagram Telefon Numarası Silme

Instagram telefon numarası silme
Bizi Paylaşın

Instagram hesabınıza kayıtlı olan mobil cep telefonu numaranızı, oldukça kolay şekilde kaldırabilirsiniz. Instagram telefon numarası silme işlemi sayesinde, telefon numaranız ve Insta hesabınız arasında herhangi bir bağ kalmayacaktır.

Bu işlemi gerçekleştirmek için, telefon numaranızın kayıtlı olduğu profile giriş yapmanız gerekiyor. Profile giriş yaptıktan sonra, yapacaklarınızı adım adım anlatacağız. Instagram, kişisel verilerimizin, anılarımızın pek çoğunu tuttuğu için, telefon numaranızın orada olması problem değildir.

Kişisel veriler konusunda olmasa bile, bazı kimseler telefon numarası üzerinden Instagram hesaplarının bulunmasını istememektedirler. Eğer, sizler de bu kişiler arasındaysanız doğru adrestesiniz.

Instagram numara silme işlemini iki adımda ele almak istiyoruz; birinci adım olarak mobil, ikinci adım olarak bilgisayar üzerinden numara silmeyi sizlere anlatacağız.

Mobil Cihazlarda Instagram Telefon Numarası Silme

Eğer herhangi bir mobil cihaz sahibiyseniz, yapmanız gerekenler oldukça basit. Akıllı bir cihaza sahip olmanız, yanında Instagram’ın mobil uygulamasına erişimini de getirmektedir. Instagram’ın kendi mobil uygulamasına girdikten sonra, numara silme için yapmanız gerekenler;

  • Öncelikle, profil resminizin üzerine tıklayarak Instagram’da ki kendi profilinize giriş yapın.
  • Kullanıcı adınızın hemen sağında yer alacak olan “Profili Düzenle” yazan kısıma dokunarak giriş sağlayın.
  • Giriş sağladığınız bu kısımda “Telefon Numarası” yazan yeri bulun.
  • Sorunsuzca bu adıma kadar geldiyseniz, geriye yapmanız gereken tek bir şey kaldı.
  • Telefon numaranızı, bu kısımdan silin ve kaydedin.

Instagram telefon numarası silme işlemi sayesinde, rehberinizde ki kişilerin ana sayfasına veya arkadaşlarımı bul kısmına düşmezsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Numara Kaldırma

Bilgisayarınız aracılığıyla telefon numarasını kaldırmak da oldukça kolay. Bunu yapmanız için öncelikli olarak Instagram’ın web sitesine giriş sağlıyorsunuz. Instagram numara kaldırma için yapmanız gereken diğer adımlar ise profili düzenle kısmına giriş sağlamak. Ardından açılan pencere içerisinde “Telefon numarası” bölümünde yer alan numarayı sildikten sonra kaydetmek .

Bilgisayar üzerinden oldukça hızlı bir biçimde numara silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem yaklaşık olarak sizlerin 1 dakikasını ya alır ya da almaz. Mobil içinde aynı konu geçerlidir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, Instagram sizleri kişilerin rehberinizde bulunsanız bile önermeyebilir.

Instagram numara silme aynı zamanda hesap çalınması sonrasında, kişisel bilgilerinizi korumaya da yardımcı olabilir.

Ama hesabınızın çalınmaması adına, telefonunuz ile çift taraflı doğrulama yapmanız daha yararlı olacaktır. Bu sebeplere bakarak telefon numaranızı kaldırıp kaldırmama fikrini kendiniz vermelisiniz. Güncel olarak en iyi koruma sunan sistemler içerisinde, çift taraflı doğrulama olduğunu unutmayınız.

Eğer hesap hırsızları hesabınızın şifresini ele geçirseler bile, telefon numaranıza Instagram tarafından yollanan mesaja erişim sağlayamadıkları sürece hesaba giriş yapamayacaklardır. (Çift taraflı doğrulama etkinken.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir